Hlavní stránka Fóra Forum pro soutěžící SOČ Obhajoby – Zlínský 42 – okres Kroměříž – obory 14, 15, 16, 17 Odpověď na téma: 42 – okres Kroměříž – obory 14, 15, 16, 17

Denisa Dvouletá
Host

1. Rozumím Vaší otázce, avšak pracovní listy nebyly mým hlavním cílem. Již na začátku práce uvádím, že bych ráda udělala v této problematice osvětu pro širokou veřejnost. Navíc si myslím, že toto téma patří do společenskovědních oborů už z toho důvodu, že pracovněprávní vztah je řešen v celé společnosti od 15-ti let, bez rozdílu věku až do smrti.
2. Ráda bych vystudovala právnickou fakultu a toto téma s oblastí práva velmi úzce souvisí. Zpočátku jsem přemýšlela, jakou oblast práva pro svou práci zvolit, ovšem po seznámení se s příběhem našeho známého jsem měla jasno.
3. Ano, své brožury jsem ještě před odevzdáním práce SOČ vytiskla a nabídla je na Úřad práce v Uherském Hradišti. Pracovníci úřadu byli nadšeni, málokdy se prý stane, aby jim cizí člověk donesl nějaké vysvětlení určitého problému. Na další úřady jsem již brožury nestihla kvůli omezení pohybu v důsledku pandemie nabídnout.
4. Příběh našeho známého nemá dle mého názoru dobrý konec. Problém vyřešil způsobem, který by zvolila spousta lidí. A to tak, že situaci dál neřešil a mávl nad tím rukou. Nyní pracuje v místě svého bydliště v rodinné firmě, kde vykonává různé pomocné práce.