Hlavní stránka Fóra Forum pro soutěžící SOČ Obhajoby – Zlínský 42 – okres Uherské Hradiště – obory 13, 17 Odpověď na téma: 42 – okres Uherské Hradiště – obory 13, 17

#20602
Petr Machala
Host

Pro Jakuba Lukeše. Jakube, reaguji na tvou výzvu: „Závěrem bych rád řekl, že doufám, že mi bude na moje otázky odpovězeno, a že doufám a rád bych předpokládal, že v případě setrvání výhrad to bude podloženo legitimními důvody a pádnými argumenty“.
Rolí porotců není diskuze či polemika se soutěžícími. I když budeš na VŠ obhajovat diplomovou nebo rigorózní práci, nebude s tebou komise polemizovat. Vyslechne tě, položí několik dotazů a rozhodne. Dokonce nemusí ani zdůvodňovat svá rozhodnutí. Za práci, kterou jsi odevzdal ručíš i se svými chybami či omyly. Práce by měla být srozumitelná, pochopitelná a vysvětlující. Své hypotézy vždy musíš opírat o validní argumentaci. K věděcké práci nepatří emoce, kterými jsi své práce bohatě vyplnil, i když píšeš o roli rozumu. My jsme dostali odpovědi na otázky, za což Vám děkujeme, ale nečekej odpovědi! Tak to v SOČ a ani při tvých budoucích obhajobách nefunguje.
Diskuze proběhne mezi porotci.