Hlavní stránka Fóra Forum pro soutěžící SOČ Obhajoby – Zlínský 42 – okres Kroměříž – obory 14, 15, 16, 17 Odpověď na téma: 42 – okres Kroměříž – obory 14, 15, 16, 17

Nella Pakanychová
Host

1. Základní školu Zámoraví spisovatelka zobrazila v knize takto: „Tak dobře,“ pokrčil rameny tatínek a vyrazili ze zámku směrem ke škole na Zámoraví, kterou mu doporučila zámecká paní průvodkyně Růženka.“ Květná zahrada je v knize zmíněna jen okrajově, pouze jako bludiště.
2. Bohužel jsem neměla možnost navštívit besedu s paní Pilátovou. Zeptala bych se jí, proč začala psát pro děti a mládež a nezůstala u psaní pro dospělé.
3. Spíše bych řekla, že v dnešní době už nikdo nepíše žádné originální příběhy. Spisovatelé mohou změnit vlastnosti postav nebo prostředí, ale děj nebude originální.
4. Jak jste řekl, je to klišé, takže nemyslím si, že se jedná o projikování. Ano, bez biskupů by tato kniha nevznikla, ale spisovatelka má právo. Je to přeci její kniha.
5. Markéta Pilátová se narodila v Kroměříži, přesto město Kroměříž zmínila pouze v této knize. Takže mi kniha přišla více zajímá než jiné její knihy. Navíc žiji v okrese Kroměříž a téměř od narození jsem chodívala do Podzámecké zahrady.
6. Kdybych se soustředila na rozbor knih, má práce by nebyla originální a nijak výjimečná. Proto jsem se více zaměřila na samotné kroměřížské reálie, a jak je spisovatelka dokázala zobrazit v knize.