Hlavní stránka Fóra Forum pro soutěžící SOČ Obhajoby – Zlínský 42 – okres Uherské Hradiště – obor 14 Odpověď na téma: 42 – okres Uherské Hradiště – obor 14

#20588
Štěpán Novák
Host

Dobrý den, paní Zuntová,

děkujeme za zpětnou vazbu.

Naše odpověď: Rozšířit povědomí o projektu pro širší veřejnost.
Poskytnout obraz naší práce může vyvolat u některých osob pocit zvídavosti. SOČ je vhodným nástrojem, jelikož sdružuje nejen nadané žáky, ale zejména akční pedagogy. Na našem projektu lze vidět, že i město bez historických památek po židovské menšině (muzeum židovské obce, synagoga…) můžeme spojit s osudy Židů a vytvořit v něm edukativní procházku. Popularizací našeho pilotního projektu, právě mezi akčními pedagogy, lze docílit efektu, který vidíme v Maďarsku – učitelé, ve spolupráci s USC Shoah Foundation, vytvořili procházky čerpající z Archivu Vizuální Historie ve svých obcích, nehledě na na hmotné pozůstatky po židovské menšině. Po České republice mohou vznikat podobné projekty, jako náš uherskobrodský. V tomto vidíme možný přínos naší práce.

Také si myslíme, že práce SOČ je shrnutím naší snahy v průběhu téměř celé středoškolské docházky. Byli jsme také podpořeni učiteli a konzultanty k sepsání práce, jelikož máme dostatek teoretických i praktických podkladů. Shodli jsme se, že nevyužít naše podklady by byla škoda.

Štěpán Novák