Fórum

Přístup do této diskuse není omezený. Vedení SOČ neodpovídá za obsah příspěvků.

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 
Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Vytvoř nové téma
 • Vzhled posteru

  Monika Dobrý den,
  chtěla jsem se zeptat, zda je možné, aby poster nebyl z lepenky, ale vytištěný na papíře (např. formát A0). Pokud je nutný lepnkový, je možné ho získat?

  • Tomáš Doseděl Plakát může být jakýkoliv. K dispozici budete mít karton o uvedených rozměrech. Jak na něj plakát připevníte, nebo jestli budete mít např. vlastní stojan, to je na vás.

  • Monika Chápu to tedy dobře, že máme vyrobit trojdílný plakát, kdy se tři jednotlivé části přišpendlí na křídla a záda posteru? Nebo může být plakát vytištěný jako jeden kus?

  • Miroslava Fatková Dobrý den, informace k posterové prezentaci je na http://www.soc.cz/posterove-prezentace. Panel z lepenky bude ve škole k zapůjčení. Plakát si na něj přišpendlíte.

 • Cena INTEL ISEF pro úspěšnou řešitelku SOČ Barboru Čechovou z Brna

  Milan Škrabal Barbora Čechová, Gymnázium Matyáše Lercha v Brně, 1. místo v oboru 04 Biologie v Celostátní přehlídce 37. ročníku SOČ 2015, nositelka ceny Sanitas soutěže České hlavičky 2015 získala cenu v prestižní soutěži INTEL ISEF v USA:
  http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/studentka-z-brna-uspela-v-usa-s-praci-studia-lidskeho-proteinu/1349743
  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/403464-maturantka-z-brna-uspela-v-usa-se-studii-lidskeho-proteinu.html

 • Rozsah práce

  Petr Dobrý den, co se považuje za rozsah práce, když je udáván počet stran? Stránky od úvodu po závěr, nebo tam patří i seznamy literatury, obrázků apod. Předem velmi děkuji,

  • Milan Škrabal Jen stručně - stránky se počítají: titulní strana, anotace, obsah, úvod, části/kapitoly, po závěr, seznam použité literatury, seznamy, obrázků, grafů apod. Přílohy se umísťují samostatně za textem, také se proto číslují (stránkují) samostatně a (obvykle) nezapočítávají se do počtu stran vlastní práce. Základní text práce je vhodné koncipovat tak, aby respektoval doporučený rozsah cca 20 až 30 stran textu (viz brožura SOČ). Materiály, které doplňují základní text (např. soubory výzkumných dat, kompletní tabulky, grafy, dokumentační materiály atp.) je možné (vhodné) umístit do příloh, v textu práce se na ně odkazuje. Přitom však v základním textu hlavní výsledky nemají chybět. (Viz podrobněji brožura SOČ, dále např. publikace: Přístupy, postupy a praktické rady … http://www.soc.cz/metodicky-material-pro-psani-hodnoceni-a-prezentaci-praci-soc/19005349/metodicke_materialy_soc_mf.pdf).

 • Poster

  Adriana Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, jak je to s prezentací posterů, jak je zmíněno v diskuzi níže. Jak bude v celostátním kole prezentace probíhat, popř. jestli byste mě mohli odkázat na propozice a více informací. Děkuji.

  • Miroslava Fatková Na http://www.soc.cz/posterove-prezentace naleznete odpověď naVáš dotaz.

 • Motivační dopis

  Klára Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jak je to s motivačními dopisy. Nějak se nikde nemůžu dopátrat, komu se posílají. Děkuji za radu.

  • Miroslava Fatková Pro účast v soutěži SOČ se motivační dopis nevyžaduje. Nejspíš je vyžadován v rámci Otevřené vědy (info na stránkách Střediska společných činností AV ČR), nebo při žádosti o grant v rámci Jihomoravského centra mezinárodní mobility (http://www.jcmm.cz/).

 • Poster do kraje

  František Dobrý den, je povinné do krajského kola vytvářet poster? Nikde to nemůžu najít.

  • Šárka Navrátilová Ahoj Františku,
   prezentace posterů probíhá až v rámci celostátní přehlídky a ani tam není povinná (nemá vliv na výsledky hodnocení SOČek porotci v daném oboru). Osobně ale doporučuji si to pak případně vyzkoušet, je to určitě zkušenost, která se neztratí :-)
   ŠN

 • Výsledkové listiny

  Vojta Dobrý den, minulý rok jsem se v krajském kole této soutěže umístil na třetím místě. Nyní bych potřeboval toto umístění doložit diplomem (ten mám) a výsledkovou listinou. Chci se tedy zeptat, kde najdu výsledkové listiny minulých ročníků. Děkuji

  • Šárka Navrátilová Ahoj Vojto,
   jako možné řešení mě napadá obrátit se přímo na koordinátora/-ku toho krajského kola, kterého jsi se účastnil, a poprosit je, aby Ti poradili, kde máš tu konkrétní výsledkovou listinu hledat, případně zda by Ti ji mohli poslat. Jejich jména a kontakt na ně najdeš tady na webu: http://www.soc.cz/kontakty
   ŠN

 • Vzhled

  Martin Zdravím, do jaké míry je povinné držet se vzoru grafické úpravy titulní strany? Stačí uvést všechny potřebné údaje a jejich vzhled je na mně? Nebo musím dodržet umístění všech položek, velikost písma či dokonce font?

  • Šárka Navrátilová Ahoj Martine,
   pokud vím, není ta grafická úprava nijak závazná - asi bych se přikláněla k tomu, uvést všechny doporučené údaje, ale pokud změníš font nebo velikost písma, nikdo by Ti to později vytýkat neměl.
   Šárka

 • Citace

  Jana Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda je nutno v práci citovat pouze tištěnou literaturu? Můžu ocitovat i webovou stránku? Nemyslím tím wikipedii apod. webove stránky.
  Některé informace jsem našla totiž na webu a v knize ne.
  Děkuji předem za odpověď, hezký den
  Jana B.

  • Šárka Navrátilová Ahoj Jano,
   ano, pokud přebíráš informaci od někoho jiného, měla bys vždy uvést zdroj - tedy i v případě, že jde o webovou stránku.
   Formát, ve kterém bys měla citaci uvést, najdeš v brožuře SOČ: http://www.soc.cz/aktualni-brozura-soc/22070873/soc_2015_-.pdf

  • Šárka Navrátilová Ahoj Jano,
   ano, pokud přebíráš informaci od někoho jiného, měla bys vždy uvést zdroj - tedy i v případě, že jde o webovou stránku.
   Formát, ve kterém bys měla citaci uvést, najdeš v brožuře SOČ: http://www.soc.cz/aktualni-brozura-soc/22070873/soc_2015_-.pdf

 • Video soutěž "Technika kolem mne"

  PVTS, Milan Brož Pražská vědeckotechnická společnost z. s. (PVTS) a Český svaz vědeckotechnických společností z. s. (ČSVTS) vyhlašuje amatérskou soutěž videí. Soutěž je pro studenty všech typů středních škol a pro učně všech druhů učňovských zařízení. Bližší informace naleznete na webové stránce: www.csvts.cz/pvts/

Prosím vyplňte všechna pole!

Vytvoř nové téma
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód
 
Sponzorem těchto stránek je Nadační fond Jaroslava Heyrovského